Havadan Video ve Fotoğraf Çekimi

Radyo kotrollü hava araçları ile farklı irtifalardan, ihtiyacınıza yönelik görüntüleme hizmetleri sunmaktayız..

Firmamız; isteğinize ve amacınıza uygun olarak, mevcut helikopter, multikopter gibi hava araçları üzerine monte edilmiş, fotoğraf ve video ekipmanları ile yüksek çözünürlükte görüntüler elde etmektedir.
Yakın bir zamana kadar sadece gerçek boyutlu helikopterlerle ve uçaklarla yapılabilen yüksek maliyetli hava çekimleri, Polifoni’nin sunduğu radyo kontrollü araçlarla da yapılabilmektedir. Radyo kontrollü hava araçlarıyla yapılan kayıtların maliyetinin uygun olmasının yanı sıra, daha güvenli olması, gerçek boyutlu helikopterler ve uçakların uçamayacakları yükseklik ve yerlerde uçuş imkânına da sahip olması, avantajları arasında yer almaktadır.

Tanıtım, film çekimlerinin yanı sıra inşaat, otel, bina, park, arazi fotoğraf ve video çekimleri de yapmaktayız. İnşaat alanı gibi mekânlarınızın periyodik fotoğrafları çekilerek, çalışmanın gelişimi takip edilebildiği gibi, reklam amaçlı olarak otel veya binanızın havadan çekilmiş olan fotoğraf ve video görüntülerini web sayfanızda kullanabilirsiniz. Tüm bu sunulan hizmetler alternatif hava görüntüleme sistemleri arasında en ekonomik çözüm olarak öne çıkmaktadır.

Projelendirme aşamasında, müşteri tarafından istenilen çekimin keşfi ekibimiz tarafından yapıldıktan sonra, çekimin türüne göre bir senaryo hazırlanır. Senaryo gereği hava aracının nasıl uçacağı önceden planlanır. Çekim yapılacak yer, insan ya da araç trafiği açısından yoğun bir bölgedeyse çekim için trafiğin nispeten az olduğu sabah saatleri tercih edilir.